Menü Kapat

ÇTF (380V) Trifaze Yatay Atışlı Çatı Tipi Radyal Fan

Ürün Detay

ÇTF (380V) Trifaze Yatay Atışlı Çatı Tipi Radyal Fan

Yüksek kalite korozyona dayanıklı galvaniz çelikten imal edilmektedir. Fanlar geriye eğik kanatlı radyal fandır.  Motorun hava akımı dışında olması sayesinde motora zarar verecek etkenlerden veya sıcak havadan korunmuş olur. Bu yöntem sayesinde 120°C sürekli çalışma imkanı sağlanmış olur. ÇTF (380V) serisi yüksek performans ve sorunsuz çalışma için ideal seçimdir. 

Kullanım Alanları

Egzoz yapılan havanın motora zarar verme ihtimali bulunan durumlarda, mutfaklarda yağlı egzoz havalarında, sıcak hava emişi ihtiyacı duyulan her türlü sanayi, ofis, ve konut havalandırmasında kullanılabilir. 

Yatay Atışlı Çatı Tipi Fanlar

 Çatı tipi radyal fanlar; Sürekli çalışmanın gerekli olduğu endüstriyel havalandırma sistemleri için özel olarak tasarlanmıştır. Herhangi bir çatıya direkt olarak monte edilebilen çatı tipi radyal fanlar kolay montajı sayesinde tercih edilmektedir. Yatay veya dikey tipli  olarak imal edilebilir. Motor hava akımının dışına alınmıştır, bu sayede motora zarar verebilecek sıcak veya zararlı gazların emişinde rahatça kullanılabilir.

Çatı Fanları Nedir?

 Çatı fanları hava kanalına bağlantılı olarak veya doğrudan aspiratörde kullanılır. Çatı fanlarında, fan pervanesi motor miline direkt olarak montajlıdır. Bu sayede elektrik motorunda üretilen hareket enerjisi, pervaneye kayıp olmadan iletilir. Kullanılan pervane geri eğik seyrek kanatlı radyal pervanedir. Malzeme olarak plastik, galvanizli çelik veya alüminyum seçenekleri mevcuttur.  

Çatı Tipi Fanlar Nerede Kullanılır?

 Çatı fanları, üretim tesislerinde, atölyelerde, ofis, ev, rezidans, depo vb. gibi ortam havalandırması için kullanılır. Mutfaklarda davlumbaz egzozu veya kaynakhane, boya atölyelerinde emiş yapılması için de kullanılabilir. Çatıya direkt monte edilebildiği gibi kanal üzerine montaj da yapılabilir.

Çatı Tipi Fanların Diğer Sistemlere Göre Avantajları

 Çatı fanları çok kompakt bir tasarıma sahiptir. Bunlar yer kazanmak için popüler cihazlardır. Kayış kasnak sistemi bulunmayan bağlı bir fan sistemi sayesinde yüksek verimlilikle çalışır. Motor hava akımının dışında olması sayesinde motora zarar verebilecek gazların ve sıcak akışkanın emişinde kullanılması kendisini özel kılmaktadır. Süreli 120°C’de çalışma özelliği vardır.

Çatı Tipi Fanların Temel Özellikleri

  Çatı fanları galvanizli sac kullanılarak üretilir. Fan çarklarında, geriye eğik seyrek kanatlı radyal tip kullanılır. Elektrik motorları 380 volt ile çalışır. IP55 sınıf koruma mevcuttur.

Ürüne Ait Görseller

Adres:

Pamucak OSB Mahallesi 2. Cadde No :14 Pazaryeri / BİLECİK

Telefon:

+90 (224) 482 29 69

E-mail:

info@fanturk.com.tr