Menu Close

ABF Low Pressure Snail Fan

Product Detail

ABF Alçak Basınçlı Salyangoz Fan

Yüksek kalite korozyona dayanıklı S355 çelikten imal edilip epoksi boya ile kaplanmaktadır. Fanlar geri eğik kanatlı radyal fandır. Tahrik sistemi Kayış Kasnaklı, direkt akuple veya elastik kavramalı olarak imal etmek mümkündür. Emiş yapılan akışkanın sıcaklığı 80°C’den yüksek olmamalıdır. Daha yüksek sıcaklıklar için fanın imalatında tadilatlar yapmak geremektedir. 

ExProof özellikli imalat mümkündür.

Korozif ve yüksek sıcaklık çalışma şartları için paslanmaz sactan da imal edilebilmektedir. ABF serisi yüksek performans ve sorunsuz çalışma için ideal seçimdir. 

Kullanım Alanları

Temiz ve hafif tozlu akışkan emişinde, soğtuma, havalandırma, kurutma, mekanik çekme ve zehirli gaz egzozunda kullanılabilir. 

Salyangoz Fanlar

 Havalandırma sistemlerinin vazgeçilmez cihazı olarak kullanılan Salyangoz Fanlar yüksek debi ve aynı zamanda yüksek basınç kaybı olan sistemlerde havalandırma ihtiyacını karşılamak için en uygun cihazlardır. Isıtma, soğutma sistemleri, toz, talaş emme hatlarında, ortam havalandırması ve endüstriyel uygulamalarda yoğun olarak tercih edilmektedir. Fantürk kalitesiyle üretilen Salyangoz Fanlar çeşitli modeller arasından sistemlerde istenilen çalışma noktasına en uygun olanı seçilir.

Neden Salyangoz Fan ?

 Bu fanlar kasa yapılarındaki salyangoz formundan dolayı oldukça verimli bir çalışma sağlar. Bu form çalışan cihazda verim, enerji tasarrufu, istenilen debi değerlerine pozitif olarak etki eder. Ağır sanayi, endüstriyel uygulamalarda özellikle salyangoz fan seçilmesinin sebebi budur. Fantürk olarak müşterilerimizin talep ettiği çalışma noktalarında çalışacak en uygun salyangoz fanı standart modellerimizden seçmenin yanı sıra, özel uygulamalar için de özel tasarımlar yapıp üretim yapılabilir. 

Yüksek Sıcaklık veya Ex-Proof Özelliği

Üretilen salyangoz fanlar maksimum sürekli 120°C sıcaklıkta çalışmaya uygun olarak üretilir. Salyangoz gövdesinde ve motor tahrik tipinde farklı önlemler alarak bu dayanım 200°C sıcaklık mertebelerine çıkarılabilir. Ayrıca talep doğrultusunda Ex-Proof özellikli olarak üretim mümkündür. 

Motor – Rotor Bağlantısı

 Fantürk Salyangoz Fanlar standart olarak direkt akuple tahrikli üretilir. Ancak müşteri talebi doğrultusunda kayış kasnaklı veya kaplinli tahrik sistemi uygulanabilir. Ergonomik tasarımı sayesinde üretilen salyangoz fanların atış yönü istenildiği şekilde ayarlanabilir. 

Opsiyonel Kızaklı Sistem

 Talep doğrultusunda kızaklı sistem uygulaması yapılabilir. Bu sistemde motor sehpasının altına bir kızak konularak, bakım ve temizlik zamanında fan gövdesine müdahale etmeden motor sehpası ve rotor çıkarılarak gerekli işlemler uygulanabilir. 

Ürüne Ait Görseller

Address:

Pamucak OSB Mahallesi 2. Cadde No :14 Pazaryeri / BİLECİK

Phone:

+90 (224) 482 29 69

E-mail:

info@fanturk.com.tr