Menü Kapat

FKS Klima Santrali

Ürün Detay

FKS Klima Santrali

●Fantürk Markalı FKS Serisi Klima Santralleri 28 farklı kesitte imal edilmektedir. Debi aralığı soğutma ve havalandırma amaçlı santrallarda 900 m³/h – 145 .000 m³/h, sadece ısıtma amaçlı santrallerde 900-194.000 m³/h’ tir.

●Üretilen Klima Santralleri modüler yapılı olup, çift cidarlı panellere sahiptir.

●İsteğe ve uygulamaya göre kayayünü, camyünü veya poliüretan izolasyonlu, 50 mm veya 60 mm kalınlığında paneller kullanılarak üretilebilmektedir.

●Dış yüzeyleri standart olarak RAL 9002 renginde boyalı sac olup, iç yüzeylerde isteğe ve uygulamaya göre galvaniz, boyalı veya paslanmaz sac kullanılabilmektedir.

●Düz olan iç yüzeyi sayesinde kolay temizlenir ve toz birikimi önlenmiş olur.

●Santrallerin karkası özel olarak tasarlanmış elektrostatik fırın boyalı alüminyum profiller ve plastik köşe bağlantı elemanları ile güçlü bir yapı oluşturmaktadır. Sızdırmazlığın sağlanması için EPDM esaslı contalar kullanılmaktadır.

●Filtre seçimleri cihazın çalıştığı ortam ve prosesin ihtiyaçları dikkate alınarak yapılmaktadır.

●Özel tasarımlar ile hava akışı esnasında oluşabilecek kaçaklar önlenerek serpantinlerde ve filtrelerde yüksek verim elde edilmektedir.

●Günümüzde büyük önem taşıyan enerji verimliliği için isteğe bağlı olarak plakalı, rotorlu veya bataryalı tip ısı geri kazanım üniteleri kullanılmaktadır.

●Fan-motor grubu, hava debisi ve toplam statik basınç dikkate alınarak en verimli şekilde seçilmektedir. Fanlar kullanım amacına ve istenilen tasarım kriterlerine göre öne eğik sık kanatlı, geriye eğik seyrek kanatlı, kayış kasnaklı veya plug tip seçilebilmektedir. Performans testleri onaylı fanlar kullanılmaktadır. Motorlar standart olarak IP55 sınıfında olup, CE normlarına uygundur.

●Klima santrallerinde kullanılan damperler alüminyum profil, alüminyum kanat ve plastik esaslı dişliler kullanılarak üretilmektedir. Dişliler hava akımının dışındadır. Özel şekillendirilmiş plastik contalar ile damper kanatları arasında sızdırmazlık sağlamaktadır.

Ürüne Ait Görseller

Adres:

Pamucak OSB Mahallesi 2. Cadde No :14 Pazaryeri / BİLECİK

Telefon:

+90 (224) 482 29 69

E-mail:

info@fanturk.com.tr